O mně a mé tvobě

Narodila jsem se na podzim roku 1976. Umění, ke kterému jsem od dětství tíhla, se v naší rodině dědí z generací - prapraděda byl sochař a řezbář, který dělal výzdobu pro zámek v Buchlovicích. Děda, František Sysel, byl akademický malíř a restaurátor, který mimo jiné restauroval i nejcennější obraz v České republice od Tiziána, Apollo a Marsyas. Také hrnčíři se mezi předky naší rodiny objevili... a babička, strýcové, tety i druhý dědeček a jiní členové rodiny umělecky tvoří nebo tvořili...

Já se keramikou ve větší míře zabývám zhruba od roku 2004, tedy téměř po osmi letech od maturity v r. 1996 na uměleckoprůmyslové škole v Uherském Hradišti.

Zvolila jsem techniku engoby - což je nejstarší způsob barevného zdobení keramiky před vynalezením glazury. Engoba je přírodně nebo uměle zabarvená hlína, která se nanáší na výrobek ještě před přežahem. Poté výrobky glazuruji transparentní glazurozu a pálím na cca 1130°C. Všechny výrobky odpovídají hygienickým normám a jsou vhodné i do mikrovlnné či elektrické trouby.

Vytvářím také majolikovou keramiku,keramické nebo epoxidové repliky starých plastik apod. Maluji kopie starých mistrů na dřevěné či plechové desky nebo na plátno. Také kreslím portréty podle fotek nebo naživo. Některá moje tvorba se dostala i na Slovensko a do zahraničí (Norsko, Rakousko, Belgie, Anglie, Španělsko, Malta aj.).

Po dohodě se zákazníkem lze uzpůsobit velikost výrobku a množství. Termín dodání - nemám-li zboží na skladě, může být 1 - 5 měsíců od objednání. Více informací na tel. čísle nebo na mailu.

Způsob dopravy: Posílám zásilkovnou, popř. Českou poštou jako křehký balík, cena dle hmotnosti a poštovného, anebo na dobírku, balím do bublinkové fólie, papíru apod.

Časem se můžete těšit na další fotografie.